Nástrekové opálenie

Samoopaľovací nástrek je procedúra , ktorá zahŕňa aplikáciu nástreku do vrchných vrstiev pokožky pomocou špeciálneho Airbrush systému.

Táto revolučná procedúra je bezpečná a nevyžaduje UV slnečné žiarenie a je vhodná pre ženy, mužov, tehotné ženy aj deti. Nástrekové opálenie, známe aj ako samoopálenie alebo opálenie sprejom, je metóda, pri ktorej sa na pokožku nanáša prípravok obsahujúci látky, ktoré reagujú so škvrnami v horných vrstvách pokožky a vytvárajú dojem opálenia. Tento postup sa používa na dosiahnutie hlbšieho tónu pokožky bez expozície slnečnému žiareniu.

Nástrekové opálenie môže byť vykonané niekoľkými spôsobmi. Jedným z najbežnejších spôsobov je použitie spreju s obsahom aktívnej zložky, najčastejšie DHA (dihydroxyaceton) alebo erythrulózy. Tieto zložky reagujú so škvrnami na povrchu pokožky a spôsobujú, že sa zafarbí do hnedého odtieňa.

 

    PRED APLIKÁCIOU

  7 KROKOV K DOKONALEJ PRÍPRAVE POKOŽKY PRED NÁSTREKOM OPÁLENIA

  „AKO SPRÁVNE PRIPRAVIŤ POKOŽKU PRED SAMOOPAĽOVACÍM CUKROVÝM NÁSTREKOM?“

 

 1. Bez samoopaľovania – aspoň týždeň pred samoopaľovacím nástrekom nepoužívajte inú samoopaľovaciu kozmetiku.
 2. Kozmetika – ak vás čaká skrášľovacia procedúra, dohodnite si ju niekoľko dní pred termínom samoopaľovacieho nástreku.
 3. Odstránenie chĺpkov – holenie, depilácia či epilácia 24 hodín (ideálne 48 hodín)  – pre dostatočnú regeneráciu pokožky a mikro raniek na pokožke po odstránení chĺpkov, aby nevznikli „čierne bodky“.
 4. Peeling – večer pred nástrekom pomocou peelingovej rukavice, bez použitia kozmetických prípravkov. Akýkoľvek peeling (aj domáci kávový) zanechá na pokožke krémový či hydratačný povlak, ktorý môže spôsobiť nerovnomerné vytvorenie opálenia.
 5. Čistá pokožka – bez deodorantu, antiperspirantu, parfumu, hydratačného krému a make-upu. Tesne pred nástrekom si dajte výdatnú (horúcu) sprchu, ktorou zmyjete všetky zvyšky kozmetiky, jemnej mastnoty a potu. Sprchu ukončite studenšou vodou pre stiahnutie pórov.
 6. Tmavšie, voľnejšie oblečenie – na nástrek príďte vo voľnom a tmavom oblečení, v ktorom budete oblečená aj počas doby vytvárania opálenia. V tejto dobe môže nástrek na oblečení zanechať farebné (ľahko čistiteľné) stopy. Príliš obtiahnuté oblečenie by nebolo vhodné na tvorbu nového opálenia.
 7. Párty, svadby, oslavy – na samoopaľovací (cukrový) nástrek je ideálne objednať sa 2-3 dni pred akciou, na ktorej chcete zažiariť so svojím dokonalým opálením.

 

    PO APLIKÁCII

  7 KROKOV K SPRÁVNEJ STAROSTLIVOSTI O NOVÉ OPÁLENIE

  „AKO SA SPRÁVNE POSTARAŤ O POKOŽKU PO SAMOOPAĽOVACOM CUKROVOM NÁSTREKU?“

 

 1. Okamžité zhnednutie – po nástreku budete hneď hnedá – to však nie je opálenie, ale indikačná-sprievodná farba, aby bolo pri aplikácii vidieť, kde je už nástrek nanesený a kde nie. Toto je jediná farba obsiahnutá v naozaj kvalitných nástrekových emulziách, samoopaľovacie zložky sú totiž okom neviditeľné. Výsledné opálenie bude prirodzené, bledšie ako sprievodná farba.
 2. Tmavšie a voľnejšie oblečenie – oblečte si voľnejšie a tmavšie oblečenie, ideálne také, aby sa vám nedotýkala pokožka v záhyboch tela. Pokožky sa nechytajte, nešúchajte a nepoužívajte žiadnu kozmetiku.
 3. Bez aktivity a vody – 1 až 8 hodín po aplikácii nástreku (podľa typu nástreku) sa vyhnite kontaktu s vodou a nevykonávajte činnosti spojené s nadmernou fyzickou záťažou (následné potenie). Nevystavujte sa vplyvom počasia (dážď, sneženie) a nevenujte sa činnostiam, ktoré priamo vplývajú na ľudskú pokožku. Platí tu pravidlo, čím dlhšie si necháte samoopaľovací nástrek pôsobiť, tým bude výsledné opálenie tmavšie a výraznejšie. Nepresahujte čas pôsobenia nástreku doporučený vašim Tanning Expertom.
 4. Sprcha – po uplynutí doby pre pôsobenie nástreku si osprchujte sprievodnú farbu. Doprajte si vlažnú sprchu bez použitia mastných či peelingových sprchových prípravkov. Na umytie nepoužite sprchovú hubku, ani špongiu. Pokožku osušte jemne, bez zbytočného šúchania osuškou, či uterákom.
 5. Tmavnutie – vaše nové opálenie sa bude 12 až 24 hodín po prvej sprche po nástreku vyvíjať a vy budete v tomto čase ešte tmavnúť. Vyhnite sa masívnej fyzickej aktivite, kozmetike, masáži, saune či wellnessu.
 6. Hydratácia – počas celej doby trvania opálenia si pokožku dôkladne hydratujte. Ideálne ľahkými hydratačnými prípravkami bez olejových a mastných zložiek.
 7. Opálenie – vaše opálenie si môžete užívať 7, 14, alebo až 20 dní. Vždy v závislosti od prípravy a typu pokožky, starostlivosti o opálenie a od životného štýlu. Odtieň opálenia bude odznievať postupne a vy budete prirodzene blednúť. Ak sa s opálením chcete rozlúčiť úplne a pripraviť pokožku na opätovnú aplikáciu nástreku, urobte si peeling pokožky a opäť navštívte svojho Tanning Experta.

Bez fľakov, škvŕn, zafarbeného oblečenia, či neprirodzeného orandžového tónu pleti.

Opálenie nástrekom je ideálne pre zaneprázdnených ľudí, ktorí preferujú okamžité výsledky… Tesne pred odchodom na dovolenku, pre budúce nevesty, na ples a iné spoločenské akcie.

Takto získané prirodzene vyzerajúce opálenie vydrží 7-21 dní v závislosti od rôznych aspektov ako napríklad od životného štýlu a od rýchlosti obnovy pokožky.

Samotný nástrek trvá 15-20 minút, avšak predchádza tomu príprava a náležité schnutie. Celá procedúra trvá približne 30 minút.

Nástrekové produkty môžu obsahovať aj bronzové čiastočky alebo žiarivky, ktoré okamžite dodajú pokožke opálený vzhľad. Je dôležité si uvedomiť, že nástrekové opálenie nie je skutočné slnečné opálenie a neobsahuje ochranu pred slnečným žiarením. Preto je stále nevyhnutné používať opaľovacie krémy s ochranným faktorom pri vystavení slnku, aby sa minimalizovalo riziko popálenia slnkom a dlhodobých poškodení pokožky. Pri aplikácii nástrekového opálenia je dôležité dodržiavať pokyny výrobcu, aby sa dosiahol rovnomerný a prirodzený výsledok. Pravidelné exfoliácie a hydratácia pokožky môžu tiež pomôcť udržať nástrekové opálenie čo najdlhšie.